November 10, 2019

Snídaně v Praze: Cafe Le Noble

SNÍDANĚ A PRÁCE V PRAZE? NOBLESNĚ! V CAFE LE NOBLE

I když podzimní počasí je zatím nezvykle mírné, na snídani v trávě už to v Praze není. Navíc, známe tyhle skvělé romantické nápady – baterka v notebooku vám dojde přesně před nejdůležitějším callem a ani předtím jste toho moc neudělali, protože vám buď svítilo slunce do displeje, pokoušelo se vás sežrat osminohé cosi nebo vás rozptyloval štěkot, bzukot, smích. Tak tohle vám v Cafe Le Noble opravdu nehrozí.

Ať už chcete uspořádat nezapomenutelnou business snídani pro své obchodní partnery nebo jen zvýšit svojí ranní porci produktivity tím, že se převléknete z pyžama a vyrazíte pracovat „mezi lidi“, je tahle kavárna tou pravou volbou. Zejména proto, že snídaně jsou tu jedinečné. A to já ráno většinou nesnídám.

Co je na ranním menu?

Majitelé, kteří vás mimochodem sami obslouží, si přáli, aby se v jejich kavárně podávaly snídaně jako za první republiky. A taky, aby Café Le Noble byla jedinečná snídaňová kavárna v Praze. A skutečně se jim to povedlo! A ne proto, že vám kromě snídaně a polévky k obědu nic jiného neuvaří. Je to tím, že vám nabídnou francouzskou klasiku v podobě jogurtu nebo croissantu s francouzským toastem. Ale i verzi „po anglicku“  s  labužnickými párečky od řezníka, pana Bůčka. (To není chyba ani legrace, jak by mohli být produkty od tohoto řezníka špatné, když se evidentně pro řemeslo narodil?) V nabídce jsou samozřejmě i vajíčka. Provařené recepty zvládnete i doma – tady si dejte míchaná vejce se smetanou. Jsou jemná, krémová, zkrátka grandiózní, nebo vejce do skla.

Kdyby Růženka pila kafe, nikdy by neusnula

Já to znám. Moje ráno, darmo mluvit, natož něco udělat. Takže ideální k ranní dávce produktivity? Káva. Italská. Silná, poctivá, klasická. Takovou vám udělají v Cafe Le Noble. Pokud tedy nejste příznivce tzv. třetí kávové vlny, nemáte rádi onu vybranou kyselou chuť, jste tu správně. Sto let za opicemi tu ale taky nežijí a handbrew vám udělají, budete-li si jej přát (Chemex, Aeropress). Na druhou stranu, proč, když si můžete dát místní speciálky? No možná proto, že chcete držet linii. Le Noble Café s vyšlehaným mlékem a šlehačkou není zrovna dietní. A Irská káva za 79 Kč? Ta je návyková (ale jakože fakt – alkohol, chápete).

A naše Locco doporučení pro vaši lepší pracovní morálku? Bezedný Moccamaster, který vám dolijí, vždy, když je prázdný. Ale srdcaři pozor! Je extra silný (mléko a cukr v dosahu).

Proč se tady dobře pracuje?

lounge sezení v Cafe Le Noble

Jéžiš, já stárnu! Právě se do hodnocení kavárny chystám napsat, že se tu pracuje skvěle, protože od oken ani dveří netáhne. Ale to je někdy fakt problém! A hudba? Hrají tu devadesátky, co víc inspirujícího než pop z doby, kdy i pop byl fantastická hudba o víc než třech akordech, k práci potřebujete? Ale vážně. Pracovat se tu dá dobře, v lounge části kavárny je obecně větší klid, menší fluktuace lidí a lepší sezení (barové stoličky v přední části na unavená záda – nic moc – ale zase je tam více světla, díky velkým oknům). Stolky jsou spíše menší, takže opulentní snídani si dejte raději před tím než vytáhnete laptop. Internet šlape rychle jak africká kočka (gepard, přece, 100 Mbit).

Za co strhneme hvězdu?     

Nestrhneme! Tohle je kavárna vhodná na ranní práci i business snídaně v Praze. Moderní i noblesní. Se světlou částí u velkých oken i zadní částí s pohodlným sezením ideálním pro kavárenské povaleče. Je výbornou polohu, kousek od metra Invalidovna, poblíž dvou velkých business center. Takže pokud máte schůzku ve Futuramě nebo Rustonce, neváhejte dlouho a stavte se před ní nebo po ní na snídani. A kdykoli jindy také. Café Le Noble za pracovní návštěvu určitě stojí! 

Krátké shrnutí pro nepřátele dlouhých recenzí:

Prostředí a hlučnost: 5 hvězdiček

V kavárně se dá v klidu a nerušeně pracovat, není tu „cvrkot“ a dokonce ani netáhne ode dveří. S Café Le Noble se vydáte na hudební výlet do devadesátek, ale rušit od práce by vás to příliš nemělo, hudba je příjemným „podkladem“. Pokud přeci jen budete chtít více klidu, k dispozici je „lounge“.

Pracovní vybavení: 3 hvězdičky

Pokud máte problémy se zády, není pro vás Café Le Noble tou pravou volbou. Nebo pouze na kratší dobu. V přední části je hodně světla, ale barové stoličky pro churavá zadá nejsou tím pravým. V části lounge je to přesně naopak. Zásuvky jsou k dispozici v omezeném množství. Stolky jsou spíše menší. Laptop, myš a drobné občerstvení jsme celkem pohodlně rozmístit dokázali, ale další kancelářskou výbavu nehcte raději doma.  

Wifi a toalety: 5 hvězdiček

Tady se nedá nic vytknout! Wifi je velmi rychlá (100 Mbit už je pěkná jízda), toalety jsou čisté a kapacitně dostačující (i na dámách). 

A CO V CAFÉ LE NOBLE ZÍSKÁTE DÍKY APLIKACI LOCCO?

Pracovní místo je možné si zarezervovat každý všední den od 9 do 18 hodin. Tato pracovní doba je rozdělena do slotů po třech hodinách a cena jednoho slotu je 90 Kč. V ceně je zahrnuta nejen možnost pracovat v tomto inspirativním prostředí, ale i láhev filtrované vody a espresso, cappuccino nebo bezedný Moccamaster.


Inspirativní místa na dosah

Latest Posts