November 10, 2019

Nejlepší pracovní dvorek ve Vršovicích

Vršovice jsou IN. A začínají si získávat místo v srdcích pražských hipsterů všech věkových kategorií. Není to sem daleko z centra, ze Strašnic, z Vinohrad, Nuslí ani Michle a přitom tu najdete exkluzivní místa jako je Galerie Petrohradská nebo právě kavárnu Petro na rohu Petrohradské a Ukrajinské (trochu dolů, není to na Krymské).

Botanická zahrada v bývalé čokoládovně

Budova, ve které sídlí kavárna Petro, bývala dříve čokoládovna (ó, ty sladký světě) a z této éry pochází stará vrátnice. Odkud pochází starý nábytek, kterým je vybaven interiér nevíme, líbí se nám i tak. Obzvlášť velký stůl, který místnosti dominuje. Nebo je to spíš ta spousta květin, co vás na první pohled upoutá? Kavárna Petro je tak trochu botanická zahrada, rostlinám se tu daří nejen díky laskavé péči obsluhy, ale i velkým oknům, díky kterým je prostor příjemně světlý a vzdušný.

A pak je tu již zmíněný dvorek. Ideální místo pro všechny umělecké duše i ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta přímo v jeho srdci. Je naprosto perfektní. S grilem, stromy, netradičním sezením. Romantika. Tohle žádná jiná kavárna na Praze 10 nemá.


Malý výběr kvalitní zeleniny

Do Kafe Petro nejdete naplnit žaludek, ale zásobit se inspirací. Nečekejte žádné hody, nabídka jídla je tu osekaná na nutné minimum. Hlady tu ale nikdo neumře, dokonce ani zarytí vegani. I s nimi tu nabídka počítá, což bohužel rozhodně zatím není standard. Dokonce ani v Praze. Musíme pochválit, že, možná právě díky střídmé nabídce jídel i nápojů, je všechno v kavárné ve Vršovicích  zcela čerstvé a vypiplané k dokonalosti. Rozhodně tady nedostanete nějaký kus hmoty jen proto, aby vás zaplácnul než seženete v okolí něco lepšího.

Káva ze severu Čech

Kávu tady připravují severočeskou z Liberce. Ne že by to s globálním oteplováním začalo být až tak zlé a v Liberci vznikaly kávové plantáže. Zatím se tu káva naštěstí jen praží v pražírně Nordbeans. Je to dobrá káva, budete spokojeni, pokud tedy nemáte ambice stát se českým kávovým expertem. Ti pochopitelně objeví i chuťově zajímavější kávy. Velmi pozitivní je, že i na vršovický dvorek dorazila třetí kávová vlna a mohou vám tu nabídnout V60, Aeropress nebo vietnamskou kávu. Je nutné vyzdvihnout, že do kávy vám v této kavárně na Praze 10 mohou nabídnout i různá alternativní mléka, což stejně jako již výše zmíněná veganská nabídka není vždy standardem. Pokud se rozhodnete inspiraci podpořit opravdu pořádně, pak jsou na čepu k dispozici výrobky rodinného pivovaru Zichovec.Krátké shrnutí pro nepřátele dlouhých recenzí:

Prostředí a hlučnost: 5 hvězd

Pokud jste zimomřiví jako já, držte se dál ode dveří. Dost od nich táhne, pokud je provoz v kavárně velký a „dveře se netrhnou“. Jinak je ale teplota a kvalita vzduchu v kavárně dobrá, občas lze z kuchyně ucítit pronikavé aroma vegetariánského kari. Hudbu ve Vršovické kavárně pouští. Alternativní down-tempo. K práci příliš nenabudí, ale rušivá taky není. Velké plus dostává kavárna za okna na Petrohradskou ulici. Díky nim je prostor světlý. Krásné industriální lampy se zase využijí za dlouhých zimních večerů.


Pracovní vybavení:  3 hvězdy

Se zásuvkami je to tady o něco horší než jste z kaváren zvyklí. Takže doporučujeme nabíjet doma a vyrazit v plné polní. Židle vypadají dost minimalisticky, ale jsou překvapivě pohodlné a vydržet se na nich dá i delší pracovní doba. Freelance stůl je skvělý – velký a absolutně komfortní. Konečně je někde v kavárně opravdu dostatek místa!Wifi a toalety: 3 hvězdy

Internet tu mají solidní (15 Mbit), pracovat se při téhle rychlosti dá pohodlně, takže na něj se vymlouvat nemůžete. Záchody jsou v téhle kavárně na Praze 10 tak trochu výprava do minulosti (nebo vstup do stroje času?). Připomenou vám listopad 1989. Bude to příjemná nostalgie?


Co v Kafe Petro získáte díky aplikaci Locco?


Locco má v kavárné ve Vršovicích jeden odpolední slot. Zabookovat si můžete tři hodiny od 14.00 do 17.00. Cena za slot je 90 Kč a v ceně jsou nejen tři hodiny nerušené práce, ale i káva dle výběru nebo voda. A dostatek místa u velkého dřevěného freelance stolu. Veganské menu si budete muset zaplatit, ale i tak se pobyt v inspirativním a uměleckém prostředí určitě vyplatí.Inspirativní místa na dosah

Latest Posts