November 10, 2019

Kavárna na náplavce, která má smysl

Kavárnu AdAstra už možná znáte ze sociálních sítí. Ano, to je ona! Kavárna ve stylu francouzských bister, která zaměstnává osoby s hendicapem. Nyní její smysluplná provoz nemusíte podporovat pouze spotřebou jídla a pití, ale i tím, že si v ní uděláte dočasnou kancelář.

Cafe AdAstra gauč

Jak, proč a komu tím prospěješ?

V pozadí příběhu téhle kavárny na Náplavce stojí tři sestry: Maruška, která má Downův syndrom a autismus a Markéta s Veronikou, které založily obecně prospěšnou společnost „Zajíček na koni“, aby sestře, ale i jiným dětem s hendicapem a jejich rodinám mohli pomoci. Kavárna AdAstra zaměstnává třicet šest osob s různým druhem tělesného nebo duševního postižení. Tito lidé by jen těžko hledali běžné pracovní uplatnění, přestože je práce a kontakt s lidmi velmi těší.

Ke hvězdám za gurmánským zážitkem

S prázdným žaludkem se pracuje špatně, s přecpaným ještě hůř. Pozor, první situace v café Adastra rozhodně nenastane. Každý všední den tu pro vás mají nachystané obědové menu. Strachu z přecpaného pupku netřeba, nemusíte si dávat steak s domácími hranolky. V nabídce jsou i lehká, k práci vhodná jídla jako je například gratinovaná provensálská zelenina s parmazánem. V kavárně Adastra jdou s dobou a podávají sezónní speciality. Protože naše testování probíhalo na podzim, je to jasné, měli jsme zvěřinu. Kančí kýta se šípkovou omáčkou je klasika, kterou si ale doma málokdy uděláte. Byla výborná (ale práci už jsme moc nedali). A to nás celou dobu lákali svým sladkým úsměvem koláče, dorty a poháry umístěné ve vitríně. Za zmínku určitě stojí i typické francouzské slané quiche, nám zachutnal houbový.

Káva ve francouzském stylu

Kávu si tu vychutnáte jak jinak než po francouzsku. Café Adastra nabízí druhou kávovou vlnu. Klasika, žádná velké divočiny nečekejte. Tedy až na Café á la francaise. Recept na něj je z běžkařské kavárny poblíž Chamonix. Takže co vám zpříjemní pracovní den? Espreso, voda, brandy a pořádný kopec šlehačky! Pokud máte rádi kávu s nádechem oříšků, kakaa a čokolády, zkuste směs Targa.

V nabídce kavárny Adastra nechybí ani kvalitní vína, některá dokonce osobně vybraná a dovezená z Alsaska. S nealkoholickými nápoji taktéž není žádný problém, domácí limonády v kavárně AdAstra nechybí.


Proč jít pracovat právě do Cafe AdAstra?


A proč ne? Je tu příjemné prostředí, výborné jídlo, bohatá nabídka nápojů a hlavně: svou návštěvou pomůžete udržet v chodu tento podnik, který nevydělává proto, aby jeho majitel mohl mít další sporťák v garáži, ale proto, aby lidé, kteří mají omezenou pracovní schopnost nemuseli sedět zavření doma před televizí, ale měli smysluplnou a naplňující práci.

Krátké shrnutí pro nepřátele dlouhých recenzí:

Prostředí a hlučnost: 4 hvězdy

Díky velkým oknům a světlému, vzdušnému interiéru se budete cítit jako na francouzském bulváru. Tahle kavárna je příjemná a má styl. V době oběda bývá ale poněkud hlučnější. Vaří výborně.


Pracovní vybavení:  4 hvězdy

Množstvím zásuvek vás kavárna AdAstra neuchvátí. Stejně jako u konkurence je jich spíš méně než více. Stoly jsou tu menší, ale myš a počítač se vejde bez problémů. Rozestupy mezi stoly jsou spíše menší, nečekejte tedy naprosté soukromí.

Cafe AdAstra sezení v okně


Wifi a toalety: 4 hvězdy

Mají tu 80 Mbit internet, takže pracovat se dá bez větších potíží. Záchody jsou čisté. Pánské prý údajně (podle kolegy) útulné, je ale otázkou, co si pod tím představit.


Co v Café AdAstra získáte díky aplikaci Locco?


V této kavárně na Náplavce je možné si rezervovat pětihodinový slot od 11:00 do 16:00 za 100 Kč (20 Kč/hodina). V ceně je voda a espresso. A pozor! Celá tato částka jde kavárně na podporu zaměstnávání znevýhodněných osob.


Appku stahujte níže


Inspirativní místa na dosah

Latest Posts