November 10, 2019

Kavárna na Jiřího z Poděbrad? Proč ne 67.

Proč se kavárna na Vinohradech jmenuje zrovna Proč ne 67? Jde o číslo popisné nebo je za tím víc? Mají tu 67 různých zákusků? Vyjmenují vám 67 důvodů proč pracovat z kavárny? Nebo proč si vybrat zrovna kavárnu na Náměstí Jiřího z Poděbrad? Tolik otázek! Ale nebojte se, položit je můžete přímo majitelkám. Právě ony vás tu totiž obslouží.

Tady je to sladké!

Proč ne 67 je krásná a velmi útulná kavárna na Vinohradech. Najdete ji hned vedle Vinohradské vodárenské věže a nejlépe toto místo charakterizuje adjektivum sladké. Taková je kavárna na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Hraje tu „sladká“ hudba (downtempo, není to úplně pro každého), nabízí tu úžasné sladkosti, o vaše kavárenské blaho se postarají přímo majitelky. Proč ne 67 zkrátka přesně naplňuje představy o kavárně, která jste získali z romantických filmů.

A co práce z kavárny na Vinohradech?

Jasně, kvůli tomu jste přece tady! Pracuje se zde velmi dobře. To proto, že kavárna je rozdělena na tři části: přední část, zadní část a patro. A právě mezonetové patro je uzpůsobené k tomu, aby se v něm dalo pracovat. Pokud se navíc při práci rádi inspirujete městským ruchem, jste tu správně. Ze svého pracovního místa se budete dívat přímo na hlavní Vinohradskou třídu, na bulvár, po němž, jak trefně poznamenal jeden žurnalista, kráčely dějiny.

Při práci mi vyhládlo!

Jaj, tak to bude trochu potíž. Tady se totiž nevaří. Zas vás ale neruší otravný zápach přepáleného tuku z kuchyně a  domů neodcházíte řádně vyuzení. To je taky plus. Na polévku nebo „ obědové meníčko“ si ale budete muset skočit jinam. Tedy pokud vás neuspokojí zdejší nabídka quichů, bagelů nebo obložených žitných chlebů. Sice nejde o plnohodnotné denní jídlo, ale občerstvení je přichystané s láskou a poctivě (čti: „je to mňamózní“) a s jen lehce zaplněným žaludkem se i mozku lépe protáčí závity. Ale hlavně, v kavárně Proč ne 67 jste v cukrovém ráji. Posilněte se raději nějakou sladkostí. My jsme vyzkoušeli mandlový cheesecake, který se rozplýval na jazyku...hm, no jako madle.

Pokud vám přeci jen ze samé práce vyhládne, doporučujeme dojet o zastávku dál do Vinohradského pivovaru, kde se prázdné žaludky zaplní nejen v souladu s úslovím, že hlad je převlečená žízeň, ale i řádným pokrmem.  


Bez kafe ani ránu, natož pracovní výkon.    

Pracovat z kavárny bez toho, abyste si dali kávu? Je to zvláštní, ale vlastně, proč ne (67)? Zkuste domácí limonádu dle denní nabídky nebo ochutnejte některou z českých bio limonád. Když bude nejhůř, točí tu Kácov. Dvanáctku. Vezmete-li kávu na milost, v nabídce je Reserva, poctivá silnější espresso směs. Třetí kávovou vlnu nevedou, ale mají Affogato a Frappe, „to v létě jako když najdeš“.

Krátké shrnutí pro nepřátele dlouhých recenzí:

Prostředí a hlučnost: 5 hvězdiček

Mezonetový prostor pro práci je pěkný. Mezi stoly jsou dostatečné rozestupy, takže tu vládne klid. Teplota je k práci příjemná (teď se horního patra rozhodně nebojte, uvidíme, jak bude vyřešena klimatizace v letních parnech). Úroveň hluku nejlépe vystihuje pojem „střední“. Absolutní ticho tu není, hraje tu hudba, ale nijak nahlas. V práci vás rozhodně neomezí.

Pracovní vybavení:  4 hvězdičky

V „pracovním“ mezonetu najdete tři stoly. Jejich velikost je na vybalení vaší přenosné kanceláře naprosto dostačující, výškově odpovídají židlím a lavicím, které jsou k dispozici k sezení a možná vás na první pohled trochu zaskočí, ale nebojte, jsou pohodlné. Co už tak pohodlné není je napojení na elektrickou síť. Zásuvky lehce dostupné nejsou. Ale při zapojení vašich inženýrských schopností, které jste naposled využili při stavbě vláčkodráhy, si i ten laptop bez problému dobijete.


Wifi a toalety: 5 hvězdiček

Tady hvězdu rozhodně nesebereme! Na toaletách se sice nedá pořádat žádná holčičí párty, ale ani kavárna není nafukovací (rozuměj: prostory jsou dostatečné). 50 Mbit je střední rychlost internetu, plně postačující k běžné práci.


Co v této kavárně na Náměstí Jiřího z Poděbrad získáte díky aplikaci Locco?

POZOR, POZOR! PROČ NE 67 je jedna z nejvýhodnějších Locco nabídek. Za 80 Kč za slot získáte nejen klid na práci v útulném prostředí s dobrou wi-fi a výbornou dopravní dostupností, ale i kávu a vodu.

Jeden slot tu má délku 4 hodiny (tzv. že i s občerstvením vychází hodina na 20 Kč). K dispozici jsou dva sloty – dopolední a odpolední.

Na odpoledku zajděte od 13.00 do 17.00, dopoledne se tady začíná o hodinu později než ve škole (tedy od 9 do 13 hodin). Inspirativní místa na dosah

Latest Posts