November 10, 2019

Splňte si sen – pracujte v cukrárně Alchymista

Jako malá jsem snila o tom, že budu pracovat v cukrárně. A kdo ne? Vždyť co může být sladšího než trávit celý den obklopeni dortíky, lízátky, zmrzlinou a pendreky. Otevřít si vlastní cukrárnu samozřejmě není vůbec snadné. Díky Locco teď ale můžete sen o práci v cukrárně uskutečnit – pracujte z cukrárny Alchymista.

Léto na zahrádce u kavárny na Letné

Na Letné najdete spoustu kaváren a cukráren, ale jen jedna – cukrárna Alchymista – má zahradu. Zahrádka je ve vnitrobloku a hezčí rozhodně v Praze nenajdete. Možná ani Čechách. A když počasí návštěvě venkovních prostor nepřeje, není se čeho bát, interiér této kavárny v Holešovicích je také zajímavý: rodinné fotky, starý nábytek. Především v historické zadní části si možná budete připadat jako v kavárně z doby první republiky.

Dort k snídani, obědu i večeři?

Zvládnete to? Já bez problému, jen občas bych to lehce proložila koláčem. V cukrárně Alchymista je nabídka dortů opravdu široká, dorty jsou sice trochu dražší, ale až je ochutnáte, poznáte v čem je rozdíl oproti ostatním kavárnám na Letné. Jsou výjimečné. Třeba Schwarzwald – ten zaskočil pánskou část našeho osazenstva, dámskou naopak potěšil. Jeho chuť byla lehce nezvyklá, protože byl s minimem cukru a kvalitní hořkou čokoládou. Všichni hřešící vyznavači cukrfree – rychle sem! Další obětí, kterou jsme pro vás rituálně otestovali (rozuměj snědli a talíř vylízali, když se nikdo nedíval) byl Raffaello dezert. Přesně jak ho znáte: salko, cukr a když ho sníte, budete večer bez večeře, nikoli však o hladu.

Chuť na něco slaného nebo pořádné jídlo?

Tak to musíte o dům dál. Což na v případě této kavárny na Praze 7 rozhodně není problém. Ale tady se prostě nevaří. Má to i své výhody. Nenačichnete tukem, v kuchyni se žádný nepřepaluje. A když obsluhu hodně hezky poprosíte, mají v záloze nouzovku. Chleba s paštikou. Ale dort je dort. A k němu se hodí dát si pořádnou kávu. Cukrárna Alchymista si praží svoji. Jedná se o třetí vlnu a mají ji trochu kyselejší.

A kde je ten alchymista?

To pochopíte hned, jakmile si budete chtít dát nápoj a sáhnete po nápojovém lístku. Je libo Cafe Medici nebo Řehoře Lebowski? Že nevíte o co jde? Ani my ne, sáhli jsme raději po alžírské kávě s vaječným koňakem od Bartidy. A to přestože v době našeho testování zrovna probíhalo „Mlhavé menu“. Ano, i když vás to možná překvapí, sezónnost a nápoje k sobě pasují. Alespoň v jedné malé kavárně na Praze 7. Celá podzimní nabídka byla zaměřena na teplé nápoje s alkoholem, na čaje a kávu, prostě ideální nápoje na dlouhé tmavé večery a podzimní plískanice.

Krátké shrnutí pro nepřátele dlouhých recenzí:

Prostředí a hlučnost: 5 hvězd

Mimo hlavní nápor, tedy když zrovna cukrárna nepraská ve švech, je tady klid. Hudba je tichá, lehký podklad k soustředěné činnosti. Pokud jste staří zimomřiví mrzouti, ke dveřím se nehrňte, nikde jinde průvan není. Z prostředí této kavárny na Letné, budete mít zážitek. Protože i ty kachny na zahrádce patří ke stálé expozici.  

Pracovní vybavení: 4 hvězdy

Mají tady kvalitní židle od značky TON, ale v historické verzi. Pár hodin se na nich dá ale bez problému vydržet. Stolky jsou spíše malé, vešli jsme se, nic nespadlo, ale bylo to velmi těsné. Co nás trochu mrzí je fakt, že ani sladká cukrárna nemyslela na zásuvky. Takže si postavte vlastní elektrické vedení.  

Wi-fi a toalety: 4 hvězdy

Internet tu mají svižný. 40 Mbit pokud to chcete vědět přesně. Toaleta byla v době naší návštěvy čistá a pěkná. Ale jen jedna. A malá (relativně, vejde se jim tam přebalovací pult, takže o úplně miniaturní prostor se nejedná). Což může být trochu problém v časech, kdy je kavárna plně obsazena. Proto budeme přísní a sebereme jednu hvězdu.

Co v cukrárně Alchymista získáte díky aplikaci Locco?

Sladký pracovní život. A splní se vám dětský sen o práci v cukrárně. I když trochu jinak než jste si představovali. Sloty jsou v této kavárně v Holešovicích k dispozici tříhodinové: od 7:30 do 10:30 nebo od 10:30 do 13:30. K tomu malé občerstvení – buď voda, čaj nebo káva (drink na bázi espressa nebo batch brew). To vše za 90 Kč za slot, tedy za pouhých 30 Kč na hodinu.

Vyražte pracovat na místo, kde poznáte alchymii. V drincích, prostoru i dortech a koláčích.
Inspirativní místa na dosah

Latest Posts