November 18, 2019

Coffice v Praze. Co to je a kde ho najdete?

Vsadím se, že mezi vámi není nikdo, kdo by neznal slovo prokrastinace. A někteří ho znají dost důvěrně. A právě na tuhle metlu generací X,Y i Z byl vytvořen koncept coffice.

Jak jste asi poznali toto označení vzniklo spojením anglických slov coffee+office = coffice. V češtině bohužel žádná sexy zkratka zatím vymyšlena nebyla a tak se musíme spokojit s nudným slovním spojením práce z kavárny. To ovšem tento koncept zcela nevystihuje.

Koncept? Co se dá vymýšlet na práci z kavárny?  

Coffice neznamená, že si rozložíte papíry a notebook v nejbližší kavárně, protože zrovna máte hluboko do kapsy a coworkingy jsou příliš drahé (i když vlastně proč ne, zvlášť v Praze). Je to o něco modernější a propracovanější způsob (nejen v Praze), který je určen pro širší okruh uživatelů než klasická sdílená kancelář. Pro všechny ty, kteří mají volný čas mezi schůzkami a rádi by jej smysluplně využili, pro ty, co doma obvykle pracují bez potíží, ale zrovna dneska to nějak neodsýpá a potřebují změnit prostředí. Také pro všechny, kteří během svých krátkodobých cest chtějí skvělé místo k práci, ale coworking se jim nevyplatí.

Flexibilní řešení práce

Hlavní výhodou tohoto konceptu oproti sdíleným kancelářím je flexibilita. Kavárnu, ze které chcete pracovat, si najdete jednoduše podle aplikace (zkuste Locco). Jaká bude, záleží jen na vás. Někdo hledá podnik, kde vaří opravdu výbornou kávu (a třeba mají i vlastní pražírnu), jiný rád zvolí inspirující prostředí s nápaditým designem a další zase bere nejbližší kavárnu, protože nechce ztrácet čas cestováním nebo rád podporuje podnikatele v okolí svého bydliště. Flexibilita se ale projevuje i v tom, že není nutné platit žádná členství nebo si objednávat stále dokola vodu, aby vás obsluha nevyhodila. Zkrátka čas a místo určujete vy.

A co během rush hours? 

Známe to všichni: v časech, kdy je kavárna nejvytíženější, se vás obsluha snaží co nejrychleji odbavit (čti vykopnout), aby mohla záhy obsloužit další zákazníky. To není zrovna ideální situace pro vytažení a rozložení přenosné kanceláře. S aplikací nepříjemnému konfliktu s obsluhou předejdete. To proto, že pracovní místo skrz aplikaci poskytují jen kavárny, které mají o „pracanty“ skutečně zájem. Neznamená to ale, že by chyběla módní vytížená místa. Takové kavárny ale nabízí pracovní místa buď pouze v klidnějších časech nebo v omezeném množství. Neřešte. Aplikace vyřeší.  


Jaká je ta pravá a jediná v Praze?

Coffice v Praze jedou asi více než ve zbytku republiky (snad se to brzy změní) a je tu spíš těžší vybrat si tu pravou než nějakou najít (to je životní problém, ne?). Můžeme vám doporučit nějaká z našich oblíbených míst na práci? Jasně! Našich pět nejoblíbenějších, tamtadadá:

Vinograf je přímo v centru Prahy, přesto tu najdete klid a rozsáhlý výběr vín. To ale radši až budete mít hotovo.


AdAstra je podnik s noblesou a šarmem francouzských bulvárů a hřejivou náručí domova. Kavárna dává práci hendikepovaným, takže návštěvou naplníte nejen své pracovní ambice, ale i pracovní sen osob, pro které by jinak uplatnění na trhu práce bylo hodně těžké.

V The Miners se v kávě opravdu orientují a mají ji tu skutečně vymazlenou. K tomu skvělý interiér se spoustou světla (pokud se tedy nerozhodnete pro práci z „podpalubí).

Přímo na Evropské je místo, kde vám uvaří lehká jídla, mají skvělé české dezerty a bohatý výběr čajů (i Kusmi mají). Kde jinde pracovat než na pohovce (Cafe Sofa)?

Plavete v tom někdy? Kdo ne. Tak si pojďte zaplavat, vlastně zapracovat, do Swim. V noci je to klub, večer nabízí jídlo, za které by se nemusela stydět luxusní restaurace, přes den se tu skvěle pracuje. Zvlášť když víte, co vás tu v noci čeká.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo vhodné pro práci? 


Inspirativní místa na dosah

Latest Posts